Grafika

Výtvarná informatika

Autor: handy
Přidáno: 2009-06-08 08:10:01

Rozhodl jsem se zveřejnit výsledky mé práce na některých mini-projektech předmětu Výtvarná informatika.

letterismus (vytvořeno v Inkscape), chaotický atraktor (program Chaoscope), fraktál nelineárních transformac - koláž (program Apophysis),
fraktál kvaternionu (program Quat), fraktální krajina (program Terragen - neregistrované demo), zámková mozaika (neregistrované demo programu Tess, upraveno Gimpem)

Blender

Autor: handy
Přidáno: 2009-05-04 14:04:24

Dnes jsem obhajoval projekt do předmětu Vizualizace a CAD. Jednalo se o libovolnou, dostatečně složitou, scénu v programu Blender nebo Rhinoceros. Já si zvolil variantu pro Blender a pokusil se vytvořit hrad na útesu. Inspiroval jsem se podobou Mirazova hradu z Letopisů Narnie a na připojených obrázcích můžete vidět podobu. Kdo by měl zájem o .blend soubor, ať se ozve na e-mail. I s texturami má totiž 18MB a to je na umístění na web příliš.

Komix

Autor: handy
Přidáno: 2008-11-15 20:54:34

Tak jsem si zkusil to, co mě už dlouho lákalo - vyrobit vlastní komix. Ihned přiznávám grafickou inspiraci v OOTS, ale i tak, na první pokus docela povedené, myslím.

Inkscape se projevil jako obstojný program, pouze v několika případech jsem bezradně hledal, jak provést operaci, o které jsem si byl jistý, že "tam někde musí být" a následně odhalil, že buď není, nebo je ukryta tak dokonale, že nemám šanci ji dohledat Smile.

Co se námětu týče, posouzení nechám na vás.

USS Enterprise (NCC-1701-E)

Autor: handy
Přidáno: 2008-11-15 20:41:51

Dvě tapetky s tentokrát Star Trekovskou tématikou. Lodě nejsou příliš detailní, ale celkově obrázky snad působí celkem dobře.

Atomic Bomberman

Autor: handy
Přidáno: 2008-11-15 20:29:44

Tuto tapetku jsem si vyrobil na téma klasiky Atomic Bomberman. Postavičky jsou jednoduché, ale kupodivu to na displayi vypadá docela k světu Wink.